Η Κρήτη είναι ενιαία

07/11/2017 09:30  -  1 προβολές σελίδας

εικονα1

"Θεωρούμε ότι η Κρήτη, είναι ενιαία, καθώς ενιαίος είναι και ο τρόπος υλοποίησης του έργου αναβάθμισης του ΒΟΑΚ από το Καστέλλι της Κισσάμου μέχρι την Σητεία".

Τα παραπάνω δήλωσε ο Δήμαρχος Αγίου Νικολάου κ. Αντώνης Ζερβός, με αφορμή τις τελευταίες ανακοινώσεις που έγιναν από τον Περιφερειάρχη Κρήτης, αναφορικά με την αναβάθμιση του Βόρειου Οδικού Άξονα Κρήτης.

Ο Δήμαρχος Αγίου Νικολάου, πληροφορούμενος τις σχετικές δηλώσεις, μεταξύ άλλων τόνισε : "Μας ικανοποιούν ιδιαίτερα, δεδομένου ότι το δίκαιο αίτημα της περιοχής, φαίνεται ότι δρομολογείται.

Είναι σαφές - υπογράμμισε - ότι αναμένουμε ανάλογες δεσμεύσεις - εξελίξεις και για το τμήμα (Άγιος Νικόλαος - Σητεία) - προσπάθεια για την οποία δηλώνουμε αρωγοί- προκειμένου να αρθεί η αδικία που εξακολουθεί να υφίσταται σε βάρος του Λασιθίου.